Medena zgodba v Foči

Na Osnovni šoli še vedno poteka projekt Medena zgodba, v katerem partnerske šole iz Slovenije, Češke, Srbije, Hrvaške ter Bosne in Hercegovine spoznavamo pomembnost čebel. Po osrednji konferenci, ki je decembra 2018 potekala v Šentjerneju so aktivnosti organizirali na Osnovni šoli Sveti Sava Foča.

Tako smo se v četrtek, 4. aprila 2019, štirje sedmošolci in štirje učitelji odpeljali proti Foči. Dogodek se je imenoval Medeno srečanje, udeležili pa so se ga tudi učenci in učitelji iz Hrvaške in Srbije. Gostitelji so nam pokazali lepote svoje pokrajine in nas z obiskom muzeja in spomenika na Sutjeski popeljali skozi pomembne dogodke, ki so zaznamovali zgodovino območja Foče. Ker pa je to seveda medeni projekt, ni šlo, da ne bi obiskali čisto pravega bosanskega čebelnjaka in poskusili bosanski med. Učenci so se čudovito ujeli s svojimi vrstniki, pri katerih so tudi prenočevali. Krasno pa smo se imeli tudi na poti do cilja in nazaj domov, saj smo se kratkočasili z različnimi igrami ter zanimivimi zgodovinskimi in znanstvenimi dejstvi. Prav tako pa smo bili vsi veseli obiska Sarajeva in Jajca, kjer smo se nagledali naravnih in kulturnih lepot.

Drugi o nas

Radiotelevizija Republike Srbske Dnevnik: “Medena priča” u Foči