Pohod učencev podružnične šole od čebelnjaka do čebelnjaka

Drugi dan tedna otroka, 2. 10. 2018, smo se učenci od 1. do 4. razreda podružnične šole Orehovica odpravili na skupni pohod od čebelnjaka do čebelnjaka. Iz Orehovice smo se odpravili proti Cerovemu Logu do Mihovega, Gorenjega Vrhpolja in do Ivanjega Dola. Na poti do tja in nazaj smo sproti občudovali veliko različnih čebelnjakov okoliških čebelarjev. V Ivanjem Dolu nas je pričakal gospod Anton Pavlič, ki se s čebelarstvom ukvarja že večji del svojega življenja. Gospod Anton nam je predstavil čebelarske pripomočke, povedal veliko zanimivega o čebelah in čebelarjenju, odgovoril je na veliko naših vprašanj in nam razkazal svoj čebelnjak. Na koncu nas je skupaj z ženo pogostil s cvetličnim medom in cvetnim prahom, ki so ga zbrale njegove čebele. Gotovo si bomo ta dan zapomnili kot enega slajših v letošnjem šolskem letu.

Diana Dobovšek