Čebelnjaki iz kartona

Četrtošolci smo na tehniškem dnevu izdelovali čebelnjake iz kartona. Pri naravoslovju in tehniki smo se učili o obdelavi papirnih gradiv in tako smo se lahko preizkusili, koliko smo pri delu natančni. Rezali in prepogibali smo karton in ga nato zlepili. Nastal je čebelnjak, saj smo dodali še barvne kvadratke iz filca, ki predstavljajo panje. Čebelnjaki so nam lepo uspeli in ponosni smo na svoje izdelke.

Slikali smo tudi panjske končnice. Ogledali smo si zanimive poslikave s čebelnjakov iz preteklosti in spoznali zgodbe, ki jih slike sporočajo. Nato pa smo s tempera barvami slikali svoje motive. Ustvarili smo zanimive panjske končnice, ki bodo krasile naš razredni čebelnjak.

četrtošolci z učiteljicami