Šivanje čebel – 5. A, 5. B, 5. C, 5. D

V ponedeljek, 12. 11. 2018, so učenci in učenke petih razredov šivali čebele. Učenci so prinesli  v šolo koščke raznovrstnega blaga, sukanec in šivanko. Najprej smo učencem razložili, kako naj se lotijo dela.

Na blago so obrisali posamezne dele čebele in jih izrezali  s škarjami. Na kos žakljevine so z bucikami pripeli izrezane dele, da so stali pri miru in je bilo šivanje lažje. Pri šivanju so jim pomagale ženske iz Društva kmetic Šentjernej. Precej truda je bilo treba vložiti pri vdevanju sukanca v šivanko. Po prvih vbodih je šivanka že veliko bolje tekla, kakor na začetku. Najprej smo prišili trup, nato krila, glavo ter proge po trupu. Tipalke in noge so oblikovali kar iz volne ali vrvice. Nastajale so zanimive pisane čebele. Po končanem šivanju smo čebele razstavili. Občudovali smo pisane izdelke, v katere so učenci vložili veliko truda in potrpljenja. Sešite čebele so tako lepe, da bi lahko v okvirju krasile otroško sobo.

Šentjernej, 14. 11. 2018

Razredniki 5. razredov