Deluj eko – ohrani čebelo in smreko

Učenci in učiteljici 1. c razreda smo se v okviru projekta Medena zgodba, ki poteka na naši šoli, spoznavali s čebelami, z njihovim življenjem, domom in pomenom za ljudi. Ker nam je bila tema všeč, smo se odločili sodelovati še na nagradnem natečaju Hoferja in Medexa z naslovom DELUJ EKO – OHRANI ČEBELO IN SMREKO. Namen natečaja je bil, kako otroke, na njim zanimiv način, spodbuditi k razmišljanju o tem, kakšen je čist, zdrav in lep gozd ter kako pomembne so čebele za življenje in okolje, v katerem živimo. Namreč vsi vemo, da brez čebel tudi življenja ne bi bilo v takšni meri, kot ga poznamo.

hofer1 hofer3hofer4

Dobili smo smreko iz kartona. Učenci so jo poslikali. Iz odpadnega materiala in papirja so izdelali čebelice, satje in cvetove sončnic kot najbolj medenonosne rastline. Z izdelki smo nato smrečico okrasili. Na natečaju smo bili uspešni, saj smo bili izbrani v kategoriji najizvirneje okrašene eko smreke. Naša smrekica tako krasi trgovino Hofer v Brežicah.

Učenci in učiteljici 1. c